Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


У Львівській облраді обрали проект відновлення кінотеатру «Львів»

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 3, средний балл: 7,00)

Дата: 27.05.2016 Автор: Рубрики: Все события, Кинопректы Метки: , , , Версия для печати

У Львівській облраді обрали проект відновлення кінотеатру «Львів»

24 травня, у Львівській обласній раді відбулось третє громадське слухання з приводу ревіталізації кінотеатру «Львів», який розташований у Стрийському парку. За результатами слухань комісія з питань культури облради підтримала проект, який спільно представили кілька громадських організацій.

Під час перших громадських слухань відбулась презентація п’яти різних проектів від різних представників кіноспільноти та громадських активістів. Згодом три ініціативні групи об’єднали свої зусилля та представили спільний проект перетворення кінотеатру «Львів» на новий культурний простір. Таким чином нова концепція розвитку кінотеатру об’єднала в собі ідеї, які були презентовані раніше.

За оновленим проектом кінотеатр «Львів» має стати не лише місцем для показу фільмів – він працюватиме також як концертний майданчик, кіношкола, простір для проведення подій.

Творцями нового проекту стали команда кінофестивалю WIZ-ART, продакшн-студія «OFF Laboratory», ініціатива «Поверніть нам кінотеатр «Львів», концертна агенція «Sviat promo» та заступниця директора департамента розвитку Львівської міськради Олександра Сладкова.

З метою ефективного та прозорого управління майбутнім культурним центром Олександра Сладкова запропонувала створити наглядову раду, до якої мають увійти у рівних пропорціях: представники ініціативної групи проекту, представники влади, кінознавці та діячі культури, а також представники соціально відповідального бізнесу. Саме наглядова рада призначатиме директора кінотеатру.

Також активісти озвучили ідею співфінансування кінотеатру мешканцями. За приклад такого формату роботи закладу був наведений івано-франківський громадський ресторан Urban Space 100, на створення якого 100 підприємців скинулись по $1000, а прибутки від роботи ресторану спільно розподіляють на соціальні проекти.

«Ця технологія була випробувана також в київському кінотеатрі «Жовтень», на ремонт якого мешканці зібрали 11 млн грн. Це живі гроші. Ми прекрасно знаємо, що таке залучати державні гроші або міські, і як вони витрачаються. Потрібні живі гроші, за якими треба слідкувати. Кінотеатр потрібен не голові облради – він потрібен мешканцям. І мешканці самі мають сказати: так, ми даємо на це гроші. 60% опитаних нами наших знайомих погодились, що підтримали би такий проект», — каже Олександра Сладкова.

За словами Олександри Сладкової, ці інвестори, які фінансово підтримають новий кінотеатр, обиратимуть художнього керівника установи, впливатимуть на його зовнішнє та внутрішнє оформлення, а також визначатимуть перелік орендарів. Наразі команда, яка буде опікуватись кінотеатром, ще визначається, якою має бути кількість цих інвесторів.

У програмі також заплановано, що долею кінотеатру опікуватимуться спільно обласна та міська ради. Оскільки виведення будівлі з аварійного стану, облаштування території довкола кінотеатру має бути зроблення за рахунок обласного та міського бюджетів, вважають активісти. У презентації йшлося про план залучити до 1 млн грн бюджетних коштів.

Точна сума, яка знадобиться на відновлення кінотеатру, наразі невідома. У березні нинішній директор кінотеатру Мирослав Аринович озвучував суму в 31 млн грн. В той же час, за попередніми підрахунками, які робило управління культури ЛОДА, ця сума є втричі меншою — 10-13 млн грн.

На слуханнях також планували розглянути й інший проект, автором якого був директор та художній керівник української кіностудії «Галичина-фільм» Василь Босович. Раніше він пропонував створити на базі кінотеатру Центр галицького кіно. Але сьогодні презентувати свій проект Василь Босович відмовився.

Обласна депутатська комісія з питань культури підтримала спільну ініціативу молодих активістів. Тепер комісія має розглянути вже готовий проект на засіданні, розробити програму розвитку спільно з Департаментом культури і винести це питання на сесію. Тоді кінотеатр зможуть передати в довготривалу оренду команді, яка буде створювати на його базі новий культурний центр.Популярные темы: Странное совпадение. В годовщину избрания Порошенко президентом на всех телеканалах Украины пройдет День Скорби Стукачи выложили в сеть персональные данные сотрудников BBC, France 24, CNN, а также других телеканалов и СМИ, работающих на востоке Украины Dance Film Festival Vol.4 в Києві
 

Комментарии к записи: 3

Ну, я не знаю, зачем такие громадные суммы выделять на ремонт кинотеатра? Сумма лет за десять то хоть окупится? Вот уж сомневаюсь. Столько проблем в городе, столько надо еще сделать, но решили, что самым важным и первоочередным является восстановление кинотеатра. Бред. Фильмы сейчас по интернету смотрим. А на походы в кино — просто денег нет!

Краще продали будівлю з аукціону та не вкладали в неї таки кошти з бюджету.

Таких проектів розробляється чимало. Тисячі. А от реалізовуються одиниці.


Форма добавления комментариев