Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


Позиція «Медіа Групи Україна» щодо ситуації, яка склалася у медіапросторі

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 8, средний балл: 9,63)

Дата: 23.04.2016 Автор: Рубрики: Все события, Цензура Метки: , , , , , Версия для печати

Медіа Група Україна

Висловлюємо наше глибоке занепокоєння культурною кризою, на яку поступово перетворюється дискусія щодо обмежень творців у їхньому праві на вираження своїх думок у художніх творах.

Замість того, щоб відстоювати фундаментальні права людини в демократичному суспільстві, а саме — свободу дотримуватися власних поглядів, висловлювати незалежну думку — частина спікерів наполегливо нав’язує суспільству ідею обмеження драматургічних прийомів і тем у сучасних українських телевізійних проектах. Тобто суспільству пропонується просто нова система регуляції контенту, в якій, по суті, домінуватиме логіка — «є моя думка і неправильна».

Вважаємо, що лише публічні дискусії й відкриті професійні обговорення мають бути тим культурним фундаментом, на якому можна побудувати сучасну сильну незалежну Україну.

Сподіваємося, що ініціаторами таких дискусій будуть очільники державних установ, які регулюють галузь, адже саме вони мають бути особливо зваженими й об’єктивними у висловлюваннях і оцінках, щоб сприяти вирішенню суспільних проблем. На цьому тлі дуже небезпечною нам видається ситуація з Експертною комісією Держкіно, яка нещодавно опинилася в центрі скандалу, а також факт її можливого розпуску, що активно обговорюється в соцмережах. Нагадаємо, що Комісія була створена саме як незалежний професійний орган, який скликається у випадках розбіжностей — тобто власне дискусійних питань. Факт можливого розпуску комісії саме через голосування викликає занепокоєння. Таке рішення може повністю дискредитувати саме існування незалежних професійних рад при державних органах. Якщо вони мають голосувати так, як від них того очікують їхні керівники, то навіщо такі ради взагалі створювати?

Розвиток України, зміцнення національної культурної політики можливі не через тиск, збільшення «чорних списків» і численних обмежень, а через стратегію і розвиток.

Україна на рівні європейського партнерства проголосила своє непорушне рішення створити прозорі і передбачувані правила та процедури, а також про беззаперечне дотримання демократичних прав і свобод. Отже, вітчизняна і європейська громадськість очікує, що при прийнятті будь-яких рішень ми будемо спиратися на їхню відповідність українському законодавству, а не на власні уподобання і уявлення. Інакше немає жодного сенсу говорити про європейський вибір. Принципи не можуть існувати окремо від реальності, інакше вони перетворяться на гасла часів СРСР, коли на кожному паркані було написано «Свобода і рівність», а мільйони людей було репресовано і страчено у таборах.

Вважаємо, що єдиною можливістю вирішення будь-яких конфліктних ситуацій може бути лише відкрита дискусія із залученням спікерів різних, навіть протилежних поглядів — як професіоналів, так и представників громадянського суспільства. Саме в такий спосіб ми можемо запобігти реставрації цензури і зберегти основні цивілізаційні цінності, які ми вважаємо фундаментальними в демократичному суспільстві.Популярные темы: Сhornobyl disaster: Ukraine’s sorrow. Телеканал Ukraine Todау представив англомовний проект, присвячений 30-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС Відкрите звернення Української Телевізійної Академії до держрегуляторів інформаційного простору Офіційна заява телеканалу «Україна» у зв’язку з грубим перешкоджанням професійній діяльності журналістів
 


Форма добавления комментариев