Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


«Кобзар» (Україна, 2014)

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 7, средний балл: 8,14)

Дата: 06.03.2015 Автор: Рубрики: MADE IN UKRAINE, Все фильмы, Документальные Метки: , , , , , , Версия для печати

«Кобзар» (Україна, 2014)

Документальна стрічка «Кобзар» — розповідає історію однойменної книги видатного українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. Автори проекту намагаються відповісти на такі питання: як складалася доля книги, як «Кобзар» вплинув на культуру в контексті світової історії, як вплинув на життя автора та життєві шляхи звичайних людей.

Через три прижиттєві видання «Кобзаря» показано долю Тараса Шевченка: його викуп з кріпацтва, становлення як художника, арешт за участь у Кирило-Мефодіївському братстві та нездійснена мрія про другий «Кобзар», видати який не встигли.

Автор сценарію — Тарас Ткаченко, режисер-постановники — Тарас Ткаченко і Сергій Сотниченко, оператори — Олександр Земляний і Віталій Сулима, художник-постановник — Ігор Філіппов, композитор — Сергій Білоусов. У ролі ведучого-оповідача, а часом і альтер-его Тараса Шевченка знявся телеведучий, журналіст Андрій Куликов. Також у ролях: Павло Піскун, Андрій Бурлуцький, Максим Запісочний, Олено Фесуненко, Юрій Кочевенко, Микола Олійник.

Фільм розрахований на учнів шкіл та різноманітних навчальних закладів, а його демонстрація має на меті розширити знання молодого покоління про життя та творчість Великого Кобзаря.

Виробництво — «Продакшн №1» на замовлення Держкіно України. Зйомки розпочалися в грудні 2013 року, проходили в Києві, Черкасах, Млієві, Каневі, Львові та Санкт-Петербурзі.

Документальну стрічку Тараса Ткаченка та Сергія Сотниченка було презентовано 9 березня 2014 року, у 200 річницю з дня народження Тараса Шевченка. Наступний показ відбувся 2 квітня у Києві. У квітні 2014-го «Кобзар» був учасником Першого фестивалю історичного документального кіно в Київській фортеці.

Фільм «Кобзар» можна подивитися в кінотеатрах Тернополя, Херсона, Житомира, Черкас, Києва, Львова та інших міст — у тому числі і в першому українському кінотеатрі «Ліра», який нещодавно відкрився у столиці на базі кінотеатру ім. Чапаєва.

Трейлер документального фільму «Кобзар»Популярные темы: «Експедиція» (Україна, 2014) — документальна драма про Тараса Шевченка «І я таки жив!» (2015, Україна) — художньо-документальний фільм до дня народження Тараса Шевченка Тарас Шевченко. Заповiт (Тарас Шевченко. Завещание; телесериал, Украина, 1992)
 


Форма добавления комментариев