Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


«І я таки жив!» (2015, Україна) — художньо-документальний фільм до дня народження Тараса Шевченка

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 7, средний балл: 7,14)

Дата: 06.03.2015 Автор: Рубрики: MADE IN UKRAINE, Все фильмы, Документальные Метки: , , , , Версия для печати

«І я таки жив!» (2015, Україна) - художньо-документальний фільм до дня народження Тараса Шевченка

Фільм «І я таки жив» — це спроба торкнутися живого Шевченка, відкрити серце для його слова, можливо, з його допомогою з‘єднати українське минуле і майбутнє, адже він писав «і мертвим, і живим, і ненародженим землякам своїм». Щоб торкнутися Тарасової живої душі, автори стрічки намагалися розкрити поетову долю з несподіваних ракурсів, використовуючи не лише маловідомі біографічні факти чи добре відомі поетичні твори, а й художні образи Шевченка. Тому героями цього фільму стали і Шевченкова мальована Катерина і оспівана в поезіях юнка Оксана, і Шевченкові дід і батько — Іван та Григорій, і багато інших персонажів, образи яких так яскраво прописані поетом на папері і на полотні. Усі вони зі своїми історіями були частиною Шевченкового життя, а для нас, живих, нині постали у фільмі частиною долі й особистості поета. Оживляючи їх через акторські пластичні етюди, через ефекти комп’ютерної графіки, підказані самим Шевченком-маляром, через музичні твори, створені на основі поезій Кобзаря, автори спробували унаочнити драматургічну і музичну суголосність життя і творчості поета з нашим часом. Саме таке поєднання художнього, музичного і біографічного лягло в основу жанру художньо-документального фільму «І я таки жив!» й допомогло відтворити неповторний чар шляхетної і вразливої душі поета – душі дорогої і святої для мільйонів шанувальників генія Шевченка.

Фільм «І я таки жив» знято за ініціативи НРКУ та завдяки творчим зусиллям режисера-постановника, автора сценарію Олександра Денисенка, композитора Сергія Круценка, оператора-постановника Сергія Тахмазова, художника-постановника Інги Леві, cупервайзера VFX Андрія Шрамка, звукорежисера Дмитра Скрипки та звукорежисера перезапису Максима Гладецького, хореографа-постановника Олексія Скляренка, режисера монтажу Володимира Морозова, генерального продюсера Тараса Аврахова. А також акторським талантам Олега Онещака в ролі Тараса Шевченка, Олексія Петухова в ролі слуги Гаврила Єфімова, Олени Фесуненко в ролі музи, Валерія Легіна в ролі ведучого, Ади Роговцевої в ролі самої себе та багатьох інших, хто поділився часточкою свого таланту.

Виробництво: Національна радіокомпанія України, «Перша рекордингова компанія» та «Символ ТБ» (Україна, 2015 рік).Популярные темы: Тарас Шевченко. Заповiт (Тарас Шевченко. Завещание; телесериал, Украина, 1992) OE.20 Live in Kyiv (фільм-концерт гурту «Океан Ельзи», Україна, 2014) Это наше и это твоё (Це наше і це твоє; мультипликационный сериал; Украина)
 

Комментарии к записи: есть 1 комментарий

6 березня 2015 року о 16:30 у малій (синій) залі кінотеатру «Україна» (м.Київ, вул.Городецького, 5) відбудеться прес-конференція та прем’єра художньо-документального фільму «І я таки жив», присвяченого річниці із дня народження видатного українськго поета Тараса Григоровича Шевченка. З журналістами зустрінуться народна артистка України Ада Роговцева, автор сценарію та режисер Олександр Денисенко, композитор Сергій Круценко та генеральний продюсер Тарас Аврахов. Початок о 18 годині 30 хвилин.


Форма добавления комментариев