Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


Найцікавіша історія в Європі. Екранні версії (Лариса Брюховецька)

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 4, средний балл: 8,50)

Дата: 05.02.2015 Автор: Рубрики: Исходники Метки: , , , , Версия для печати

Найцікавіша історія в Європі. Екранна версія (Лариса Брюховецька, 2014)

Словами «найцікавіша історія» Лариса Брюховецька відсилає до Тімоті Снайдера, який колись писав, що українська історія — це найцікавіша історія в Європі. І в цій книжці йдеться про історію України — як її зображували в кіно. Авторка бере до розгляду далеко не лише українські фільми (що зрозуміло, адже в нас їх не так і багато), а й зарубіжні також. І розглядає не стільки пофільмово, скільки по періодах чи по подіях в історії (і які фільми були цьому присвячені і як саме цей фільм показував цю подію чи період).

Книжка насправді дуже цікаво написана й дуже широка — в ній гарно описано і контекст постання цих фільмів, політичне тло, на якому вони поставали.

Про автора. Лариса Брюховецька — кінокритик, кінознавець, головний редактор журналу «Кіно-Театр», старший викладач кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія», член Національної спілки кінематографістів України. Автор книжок «Випробування творчістю. Молоді режисери українського кіно», «Література і кіно: проблеми взаємин», «Поетична хвиля українського кіно», «Леонід Осика», «Приховані фільми. Українське кіно 1990-х».Популярные темы: Почему в мире так приветствуют нашего «Левиафана»? История Марвина Химейера и его килдозера Неосуществлённые замыслы Эйзенштейна Сергей Параджанов, Павел Загребельный. Сценарий фильма «Киевские фрески» (1965)
 


Форма добавления комментариев