Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


«Плем’я» (The Tribe, Племя, 2014) — номінант від України на «Оскар» та «щось на зразок екскремента психічно хворої людини зі збоченнями»

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 28, средний балл: 3,75)

Дата: 19.11.2014 Автор: Рубрики: MADE IN UKRAINE, Все фильмы, Драмы Метки: , , , , , Версия для печати

«Плем'я» (The Tribe, 2014) - номінант від України на «Оскар» та «щось на зразок екскремента хворої психічно людини зі збоченнями»

«Плем’я» — своєрідний фільм-експеримент, в якому ролі виконують глухонімі діти і непрофесійні актори. У стрічці автор показав історію, частково засновану на реальних подіях. Зйомки відбувалися у інтернатах Києва та Київської області. Фінансування проекту здійснювалося коштом держави та за участю Фонда Рината Ахметова «Розвиток України» і Фонду Губерта Белса (Нідерланди).

Сюжет. Головний герой фільму, Сергій, потрапляє в спеціалізований інтернат для людей з проблемами слуху, де існує кримінальна організація, що називає себе Плем’я. Сергій намагається зайняти своє місце в ієрархії школи і бере участь у кількох пограбуваннях, але коли хлопець закохується в Анну, одну з наложниць Наглядача, йому доводиться порушити неписані закони племені. Ідея «Племені» народилася з короткометражної стрічки режисера Слабошпицького «Глухота».

Режисер і сценарист Мирослав Слабошпицький. Оператор-постановник: Валентин Васянович. Продюсер Валентин Васянович. У ролях: Григорій Фесенко, Яна Новикова, Роза Бабій, Олександр Дзядевич, Ярослав Білецький, Іван Тишко, Олександр Осадчий, Олександр Сидельников.

Жанр: драма. Вікова аудиторія: 18+ (офіційно), 21+ (за оцінками незалежних експертів). Виробництво: Кінокомпанія «Гармата Фільм Продакшн» (Україна, Нідерланди, 2014 рік).

Фільм «Плем’я» вийшов в український прокат 11 вересня 2014 року. Кінострічку було придбано для широкого прокату у Франції, Данії, Нідерландах та Японії. Зацікавленість до фільму виявив також Китай.

Драма «Плем’я» вже стала лауреатом багатьох міжнародних нагород: «Тиждень критики» Каннського кінофестивалю 2014: Гран-прі Nespresso, премія France 4 Visionary Award, грант Gan Foundation Support for Distribution; Гран-прі фестивалю «Дзеркало» ім. Андрія Тарковського (Росія); Гран-прі та приз FIPRESCI фестивалю «Золотий Абрикос» (Вірменія); Гран-прі кінофестивалю в Мотовуні (Хорватія).

Цього року фільм «Плем’я» отримав статус офіційного номінанту від України на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук в номінації «Фільм іноземною мовою».

Слід визнати, що в самій Україні стрічка викликала достатньо неоднозначну реакцію. Зокрема, показловою та узагальнючою можна вважати оцінку, яку дав фільмові відомий український кіномайстер Юрій Гармаш:

«Мої висновки: це щось на зразок екскремента хворої психічно людини зі збоченнями, з нездоровою і недорозвинутою сексуальною функцією, та з масою комплексів, в першу чергу на ниві сексу».Популярные темы: В Одесі відбулася презентація кінопроекту «Олександр Довженко: Одеський дебют» Suddenly our life changed (Однажды наша жизнь изменилась, 2014) Жертвоприношение Украины. Документальный фильм
 

Комментарии к записи: 11

Слабошпицкий слабый режиссер. Художественно и убедительно раскрыть тему не в состоянии. Этим объясняется его болезненное увлечение чернушным натурализмом.

Що? А десятки найпрестижніших призів та премій на провідних кінофорумах світу? А номінація на Оскар? Це як, шановний колего?

Ничего удивительного в этом нет. В жюри западных кинофестивалей большинство членов — это престарелые педофилы и педерасты. Им не могут не понравится такие фильмы как «Племя» Стабошпицкого. Я уверен, что «Племя» снимали, ориентируясь на европейскую коньюктуру и с учетом предпочтений кинофестивального лобби.

Это не европейская коньюктура, а глобальная. Американцам фильм тоже понравился. The Hollywood Reporter опубликовал Топ-5 фильмов, которые по итогам года могут претендовать на звание «Лучший». В этом списке «Племя» занимает первое место. На остальных позициях — «Головоломка» (США), «Девушка без комплексов» (США), «Безумный Макс: Дорога ярости» (США, Австралия) и «Белый Бог» (Венгрия, Германия, Швеция).

Как и российский «Левиафан», кстати.

Дурниці. Не треба всіх по собі міряти

Коллега прав, но «Левиафан» сумел качественнее прогнуться, потому что он снимался не только под педофилов, но и под политический заказ по демонизации современной России, поэтому «Левиафан» призов больше насобирал и из оскаровского списка «Племя» выдавил.

Цього року, за поданням Національної спілки кінематографістів України, творців повнометражного ігрового фільму «Плем’я» – автора сценарію, режисер-постановника Мирослава Слабошпицького та оператора-постановника Валентина Васяновича – висунуто на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка.

Я в шоці! Це всеодно, що присудити Шевченківську премію Оксані Забужко.

Персонажам «Племени» неоткуда ждать избавления, ведь юные герои пускаются во все тяжкие не потому, что оказались без должного надзора со стороны взрослых, а как раз благодаря этому надзору.

24 октября 2014 на бельгийском фестивале в Генте, посвященном саундтрекам в современном кино, картина завоевала Explore Award как «бескомпромиссная работа».


Форма добавления комментариев