Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


Тарас Шевченко. Ідентифікація (Україна, 2014)

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 3, средний балл: 8,67)

Дата: 25.03.2014 Автор: Рубрики: MADE IN UKRAINE, Все фильмы, Документальные Метки: , , , , , Версия для печати

Тарас Шевченко. Ідентифікація (Україна, 2014)
«Тарас Шевченко. ІDентифікація» — український документальний фільм режисера Сергія Проскурні, що вийшов 2014 року з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Це стрічка про народні уявлення образу Тараса Шевченка, в яких простий український люд ідентифікував поета з легендарними героями та міфологічними постатями. Усього у фільмі п’ять сюжетних ліній (одна з них — робота скульптора Тараса Цюпи над портретом Тараса Шевченка).

Сергій Проскурня так прокоментував задум свого документального фільму:

«Чим ближче ми до 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка, тим актуальнішою стає і все вище виростає проблема ідентифікації Поета, Художника, Артиста у багатомірності цього значення. Існує декілька канонів Великого Кобзаря. Сьогодні не можна визначити, який з них найбільш вбивчий для явища на ймення Тарас – чи радянський, чи новітньо-попсовий…»

Сюжет об’єднується невізуалізованою постаттю «Подорожнього» з малюнків Кобзаря, яка, тим самим, ототожнюється з образом самого Шевченка. Перед незримим Подорожнім, котрий опиняється у різних обставинах, збираючи по всій Україні «точки зору» з вуст простого народу, та в інших землях – думки вчених та науковців, вимальовується образ Шевченка, якого ми не розгледіли поміж ідеологічних, історичних, політичних та інших нашарувань. І, як потріскана глиняна форма – шмат за шматом – відпадає від скульптури Тараса Шевченка, яку упродовж фільму створює український скульптор Тарас Цюпа, так і образ Кобзаря очищується від нашарувань хибних уявлень про нього. Кадри кінохроніки радянських канонів вшанування Шевченка проходять контрапунктом, переплітаючись зі сценами розповідей гуцулки-мольфарки з Карпат, маргінала-філософа з донбаських копанок, вівчарів з Бессарабії, чорнобильських самоселів, професорів з Відня і Гарварду, допомагаючи розумінню глибинної суті істинного образу Шевченка.

Режисер Сергій Проскурня. Сценаристи: Володимир Арєнєв, Михайло Назаренко. Продюсер Наталія Шевчук. Оператори: Олександр Запорощенко, Валерій Чижов. Композитор Валентин Сильвестров. Монтаж: Олена і Степан Майковські.

Жанр: «соціальна містерія». Тривалість: 52 хвилини. Виробництво: Українська студія хронікально-документальних фільмів, 2014 рік.

Прем’єра фільму «Тарас Шевченко. ІDентифікація» відбулась 9 березня 2014 року у рамках фестивалю «Доба Шевченка» та проекту «Шевченко[mania]» в «Мистецькому арсеналі». Того ж дня фільм було презентовано на Майдані Незалежності в рамках Шевченкового віче.Популярные темы: Волшебные истории: Эликсир доброты (Украина, 2013) «Микита Кожум’яка» (2013) – перша українська 3D-анімація Пригоди Котигорошка та його друзів (мультсеріал, Україна, 2013)
 


Форма добавления комментариев