Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


«Україно, гудбай!» — шість нових короткометражних провокативних фільмів про злободенне

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 2, средний балл: 10,00)

Дата: 30.08.2012 Автор: Рубрики: Рецензии, Экспертиза Метки: , , Версия для печати

Постер кинопроекта «Україно, goodbye!»

Вітчизняне малобюджетне короткометражне кіно в Україні може скласти конкуренцію голлівудському. Адже воно близьке і зрозуміле та провокує замислитися над тим, де , навіщо і як ти живеш, зауважують кінокритики.

Саме на «короткий метр» зробили ставку група режисерів, задумавши кілька років тому альманах «Україно, goodbye!»» — компіляцію з понад 30 короткометражок, які ставлять незручні, колючі запитання про злободенне життя українців та шукають глибинні причини масової міграції за кордон. «Це кіно розраховане на сучасну освічену молоду людину, яка зараз живе в Україні і задумується над своїм майбутнім.

Головна енергія цих фільмів, аби вони не здавалися, залишалися і боролися», — розповів Deutsche Welle автор ідеї та натхненник створення альманаху «Україно, goodbye!» Володимир Тихий.

Для оживлення сухих цифр

За його словами, над проектом працювали як знані, такі маловідомі режисери, але фільм вийшов «дуже проукраїнський і без прикрашення дійсності». Така відвертість режисерів з глядачем вже має визнання. Фільм «Ядерні відходи», який входить в альманах «Україно, goodbye!»» режисера Мирослава Слабошпицького вже завоював «срібло» на кінофестивалі у Локарно. «Очевидно, що Чорнобиль став однією з багатьох розмаїтих причин того, що українці залишають свою країну. Створюючи цей альманах ми сподівалися не на інтерес з боку глядача, а на його збурення, яке поляризує аудиторію і провокує дискусію у суспільстві», — сказав Deutsche Welle кінорежисер Мирослав Слабошпицький.

За даними Міжнародної організації з міграції, понад 6,5 мільйонів емігрантів з України останньої хвилі розкидані зараз по світах. Втім кінорежисери певні, що сухі цифри «не вражають» людину і проходять повз увагу. «Просто цифри не жахають. А от через художню форму вони сприймаються зовсім по іншому», — каже Володимир Тихий.

Очікування резонансу

На перегляд усіх 30-ти фільмів в альманахові необхідно понад чотири години. Тому автори вирішили розділити стрічки на дві частини: «арт-хаусну» та «фільми-мейнстрім». Частина з них буде представлена на міжнародних кінофестивалях, інша — демонструватиметься на кіноекранах. Прем’єра альманаху «Україно, goodbye!»» запланована на листопад після представлення кінороботи на фестивалі «Молодість». «У нас великі амбіції щодо цього альманаху. Я впевнений, що резонанс від нього буде», — наголошує авторі ідеї Тихий.

А от комерційного успіху він прогнозувати не береться. Розповів тільки, що бюджет альманаху не надто великий – лишень 8 мільйонів гривень. З них половину на реалізацію проекту виділило держагенство з питань кіно, а іншу половину приватні продюсери.

Друга спроба

«Україно, goodbye!»» — це вже друга спроба українських режисерів створити цікаве провокуюче кіно з невеликим бюджетом. Першою спробою був альманах «Мудаки. Арабески», який кінорежисери зняли за свій рахунок. Цю кінострічку передивилося понад десять тисяч глядачів в українських кінотеатрах.

Кілька новел з першого альманаху, в тому числі і фільм «Глухота» Мирослава Слабошпицького потрапили в програми найзначніших міжнародних фестивалів. Відпрацьована технологія малобюджетного кіновиробництва, яка допомагає «засвітитися» молодим українським кінорежисерам, має виправдатися і цього разу, розраховують продюсери.

Лілія Гришко
Deutsche WelleПопулярные темы: ТСН как фабрика лжи. Заметки православного журналиста «Киношный фаст-фуд, за который должно быть стыдно», — украинский критик о фильме про наводчицу Савченко О «Солнечном ударе» Никиты Михалкова. Государство — это мы: личные грехи как причина гибели страны
 


Форма добавления комментариев