Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


Земля (1930)

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 8, средний балл: 8,63)

Дата: 08.04.2011 Автор: Рубрики: MADE IN UKRAINE, Все фильмы, Драмы Метки: , , , , Версия для печати

Земля (СССР, 1930)

«Земля» — один из самых известных фильмов режиссёра Александра Довженко, одна из общепризнанных вершин советского немого кино. Киноряд «Земли» демонстрирует глубокое философское осмысление жизни, смерти, любви. Необычайна красота визуального ряда картины: сцены очистительного дождя, потоками заливающего плоды той земли, из-за дележа которой разгорается конфликт между старым и новым мировоззрением.

Сюжет. Действие происходит в небольшом украинском селе накануне коммунистической коллективизации. Молодые активисты агитируют жителей вступать в колхоз и с нетерпением ждут техники, обещанной райкомом. Прибывает трактор, и сельский парень-революционер Васыль перепахивает колхозные наделы и межу, отделяющую коллективное хозяйство от частного. Это приводит к необратимым последствиям. Произошедшее стало роковым разломом — никогда уже не будет так, как было до этого…

В главных ролях: Степан Шкурат, Семен Свашенко, Юлия Солнцева, Елена Максимова, Николай Надемский, Иван Франко, Пётр Масоха, Владимир Михайлов, Павел Петрик.

Режисёр и сценарист Александр Довженко. Оператор Даниил Демуцкий. Композитор Лев Ревуцкий. Художник Василий Кричевский. Монтаж: Александр Довженко.

Жанр: драма. Продолжительность: 79 минут. Возрастная аудитория: 16+.

Производство: ВУФКУ, Киев, СССР, 1930 год. Фильм восстановлен на студии «Мосфильм» в 1971 году. Премьера фильма «Земля» состоялась 8 апреля 1930 года в Харькове.

В советской прессе фильм «Земля» был раскритикован за излишний натурализм, но за рубежом получил признание в качестве одного из самых поэтичных произведений мирового кино. В 1958 г. на Всемирной выставке в Брюсселе кинофильм «Земля» занял десятое место среди 12 лучших фильмов в истории кино.Популярные темы: Роздоріжжя (Україна, 2015) Альманах #3 (Украина, 2015) Киев с высоты птичьего полёта. Kiev aerial showreel 2015 (Skyandmethod)
 

Комментарии к записи: есть 1 комментарий

https://kinoportal.hrest.info/wp-content/uploads/2015/04/Zemlya-poster.jpg

8 квітня 1930 року, 85 років тому, в Харкові вперше показали фільм «Земля», який став класикою світового кінематографа і водночас вишуканим зразком радянської пропаганди. Німу стрічку Олександра Довженка, яка розповідає про драматичний прихід колективізації на село, світ зустрів захопленими відгуками. У 1930 році Національна рада кінокритиків США визнала «Землю» найкращим іноземним фільмом. А в 1958 році на Всесвітній виставці в Брюсселі група кіноекспертів включила роботу українського режисера до списку 12 найкращих фільмів усіх часів.

ВВС Україна поцікавилася, що думають про цей фільм сучасні англомовні глядачі, автори рецензій на сайті IMDB.

miloc, США
Фільм безпомилково радянський. Мессіанський запал сцени, в якій сільська громада вітає прибуття трактора, міг би видатися пародією, якби не надзвичайне ліричне чуття Довженка. Перемежовуючи кадри з селянами, які, очікуючи на трактор, вигукують «Він їде!» з кадрами порожнього крайнеба, Довженко так накручує момент, що проти власної волі сам починаєш хвилюватися. Починаєш повністю вірити в той трактор.
Називати фільм пропагандистським, – хоча це й правда, – видається якоюсь недоречністю. Адже хіба не всі фільми такі?

jonathan-577, Канада
Стрічка починається зі сцени смерті, зіграної так стримано, що вона вражає навіть сьогодні, не кажучи вже про 1930-й рік. Останні кадри врівноважують усю антицерковну риторику абсолютно спокутним і духовним візуальним образом, але справа в тому, що спокути цією досягнуто ще за життя. Я не намагаюся бути патетичним – цей фільм справді діє на такому рівні. Він сягає поезії і пропаганди у спосіб, з яким я ще ніколи не стикався.

bobdunn9, США
Як і «Народження нації» або «Тріумф волі», «Земля» – це прекрасний, новаторський, хай навіть мерзенний в моральному плані фільм. А озираючись на те, що сталося після його виходу, – сталінська ліквідація мільйонів кулаків, – важко не порівняти Довженків марксизм з фашизмом Ріфеншталь чи расизмом Ґріффіта (режисери «Тріумфу волі» і «Народження нації» відповідно. – Ред.).

Lee Eisenberg, США
Якщо цей фільм про те, як ми любимо Землю, тоді це якийсь тотальний гумор з боку Радянського Союзу, зважаючи на шкоду для довкілля, яку спричинив їхній уряд. Згадайте хоча би Чорнобиль.

David Austin, США
Зазвичай у мене немає проблем з сюрреалістичними фільмами, але цей безнадійний. У ньому є певні приємні візуальні штрихи, які можуть виправдати історичну важливість цієї картини, але дивитися її – це горе. Діалог: «- Помираєш? – Ага». Товста гола жінка, яка з невідомих причин бігає по своєму будинку. Найнудніші герої, яких я бачив, не рахуючи фільмів про вбивць-психопатів. Зрозуміло, всі ці речі мають свою мистецьку поезію й мету, але дивитися на них так само цікаво, як на старого родича, який підстригає нігті на ногах.

TooShortforThatGesture, США
Просто нудно, нудно, нудно, нудно, нудно. І ще – безглуздо. Усе «мистецтво», що є в цьому фільмі, обмежується застиглими композиціями. (…)
70 дивних хвилин каламутної і неефективної пропаганди тракторів і колективізації. Якби Ленін бачив цей фільм, то подався б у банківське інвестування замість витрачати час на підтримку комунізму. Благаю, не марнуйте свого часу на це.

Oslo Jargo, Фінляндія
Засаднича думка фільму така, що люди, які не підтримують комунальні потреби держави, є «відходами землі» або «добривом для зерна». У фільмі їх зображують як егоїстичних і негідних убивць, яких, відтак, потрібно «виполоти». Очевидно, що це ніщо інше, як ультрареалістичний зразок пропаганди зі сталіністської Росії. І те, що маленьке село отримує новий трактор, не викликає жодного піднесення.


Форма добавления комментариев