Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


Залізна сотня (Україна-Австралія, 2004)

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 4, средний балл: 4,75)

Дата: 24.08.2010 Автор: Рубрики: MADE IN UKRAINE, Военные, Все фильмы, Драмы, Исторические Метки: , , Версия для печати

Залізна сотня (Україна-Австралія, 2004)

Події, зображені у фільмі «Залізна сотня», відбуваються у роки Другої світової війни на теренах Східної Польщі, території, на якій споконвічно проживали мільйони українців. Вояки бойвого крила Організації українських націоналістів (ОУН) — Української повстаннської армії (УПА) ведуть бої з польськими, німецькими та радянськими військами. У вирі цих трагічних подій і опинилася сотня бійців УПА на чолі з Михайлом Дудою — Громенком. Зрозуміло, що сили були нерівні, та міць духу, віра в кінцеву перемогу, рухала незламною «Залізною сотнею», залишки якої у 1947 році здійснили героїчний рейд на Захід, до Баварії, яку тоді контролювала американська військова адміністрація.

Режисер Олесь Янчук. Продюсер Юрій Борець. Сценаристи: Василь Портяк, Михайло Шаєвич. У головних ролях: Микола Боклан, Олег Примогенов, Ігор Пісний, Олексій Зубков, В’ячеслав Василюк, Дмитро Терещук, Катерина Кістень, Олеся Жураковська, Тарас Постніков, Тарас Жирко. Оператор Віталій Зимовець. Композитор Володимир Гронський.

Виробництво: Кінокомпанія «Олесь-фільм» (Україна, Австралія, 2004 рік).

У 2004 році на Кінофестивалі «Бригантина» в Бердянську фільм «Залізна сотня» отримав одразу три нагороди: Найкраща режисерська робота, Найкраща операторська робота та Спеціальний приз журі «За збереження національних традицій».Популярные темы: Сваты (Украина, ТВ, 2008) «Дети АТО». Фильм о разбитом снарядами детстве Дума Про Тараса Бульбу (телевізійний фільм, Україна, 2008)
 

Комментарии к записи: 2

Сильний фільм. Дивилася десь років 10 тому і дивувалася, чому фільм зовсім невідомий в Україні. Хоча, чому дивуватися! Фільм був один з перших, який розповідав про опір Радянській владі з відкритою прихильністю до вояків УПА.
Постанова картини, як така, дає ознаки того, що кіноіндустрія в Україні в початковому стані. Затягнуті сцени, уривки монтажу, надмірна застиглість кадру — це деякі недоліки, які одразу впадають у вічі, але у фільмі є багато дуже потужних моментів, що компенсують всі вади постановки. Це сцена присяги на вірність Україні, це насильницьке вивезення населення з їхніх домівок, це пісня-марш Січових Стрільців, коли вояки йдуть і йдуть — бо то є їх шлях. Це фінальна сцена з хлопцем із соколом з перебитим крилом, якій лишається на рідній землі, бо не в змозі її покинути.

Складається враження, ніби сценарій цього фільму писали десь в Австралії чи Канаді, що фільм не про Україну і тим більше не про бандерівців. Комплекс національної неповноцінності робить людей жорстокими — можливо, онуки емігрантів цього не знають, але в Україні це добре відомо. Поза кадром залишилася співпраця з німецькими нацистами, Волинська різанина, масове знищенні киян у Бабиному Ярі, Львівський погром, ОУНівські поліцаї, терор на окупованих територях України та Білорусі, трагедія Хатині та інших сел, що були спалені ОУНівськими карателями разом із жителями… Без усього цього нема історії ОУН-УПА та українських підрозділів Ваффен-СС. Все інше — дрібниці, з яких і спробували створити цю гламурну казку, розраховану на тих, хто нічого не знає про Україну та її трагедію.


Форма добавления комментариев